- Beszterce-Naszód megyei RMDSZ
- július 12, 2011
- zero comment
Lezárult a II. „Jelen, múlt, jövő…” honismereti tábor Gyergyószárhegyen
5 fiatal búcsúzott július 11-én Gyergyószárhegyen a II. „Jelen, múlt, jövő…” tábortól és indult ki-ki a maga hazájába, a magyarországi Hajdú-Bihar megyébe, Besztercére és Székelyföldre, tele tarsollyal. Hargita Megye Tanácsa Összetartozunk közösségépítő programjának megfelelően a táborozók olyan tevékenységeken vettek részt, olyan történelmi helyeket látogattak meg, amelyek mind az összetartozást építik, annak érzését erősítik. A három különböző kultúrkörből meghívott gyerekek Gyergyószárhegyen, a Csíki Székely Múzeumban, Orbán Balázs sírjánál, Korondon, Székelyudvarhelyen, Gyergyószentmiklóson, Alfaluban, Ditróban és a Gyilkos-tónál gazdagodtak újabb élményekkel, szakavatott idegenvezetők és a Dancurás Hegyimentő Egyesület segítségével. Nem hiányzott a szabadidős tevékenység sem Kisné Portik Irén néprajzkutató és Kassay Noémi gyógypedagógus vezetésével, amikor a helyi kézműves-mesterségek és különböző közösségépítő csapatjátékok uralták a Scola Vendégház ebédlőjét.
Mindenképp a tábor egyik fénypontja volt a vasárnapi huszárbemutató, lovaglás és íjazás a Földváry Károly Hagyományőrző Egyesület és a gyergyói barantások segítségével, amelyet bográcsozás koronázott olyan módon, hogy még a futó zápor sem ijesztette el a nyereg vagy az üst mellől a gyerekeket. Az élmények és visszajelzések leltára készült el utolsó este, amelyek kézzelfogható eredménye most a Vendégház ebédlőjét díszíti, a már ott lévő klasszikus képzőművészeti alkotásokkal összhangban.
A reggel korán induló autóbuszok nemcsak a táborozó diákokat szállították haza, hanem a besztercei „A jövőnk tőlünk függ!” című hasonló tábor székelyföldi résztvevőit is Besztercére röpítették, ahol ismét sűrű program fogadja majd a 15 besztercei és 16 gyergyói-medencei gyereket a Gyergyószárhegyi Kulturális Központ, Hargita Megye Tanácsa és a Beszterce-Naszód Megyei RMDSZ szervezésében. A program szakszerűségét a marosvásárhelyi Kulcs Egyesület szakemberei és helyi, besztercei önkéntesek biztosítják. Meglátogatják a környék történelmi helyeit (Beszterce, Bethlen, Cserhalom, Cegőtelke, Tacs, Óradna, Borberek), és egyebek mellett részt vesznek olyan csoportjátékokon, mint Beszterce ostroma, Országépítés és Törvénykezés, közös műalkotás létrehozása.